ΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣ ΤΩΝ ΑΘΛΗΤΩΝ ΤΟΥ ΟΜΙΛΟΥ ΑΝΤΙΣΦΑΙΡΙΣΗΣ ΑΡΙΔΑΙΑΣ

14 Οκτωβρίου, 2009

Ο αθλητής του ομίλου Κωνσταντίνος Σηφάκης συμμετείχε στο 5ο Ενωσιακό Πρωτάθλημα Κεντροδυτικής Μακεδονίας στην κατηγορία Junior 16 που έγινε στη Βέροια και κατέκτησε την 2η θέση χάνοντας στον τελικό από τον αθλητή του Ομίλου Αντισφαίρισης Νάουσας Ιωάννη Λίγγο.
Στο προπαιδικό πρωτάθλημα Κεντροδυτικής Μακεδονίας κατηγορίας αγοριών 10 ετών, που διοργάνωσε ο Όμιλος Αντισφαίρισης Αριδαίας στο αθλητικό κέντρο Πιπεριάς, ο αθλητής Στέργιος Τσαρκνιάς κατέκτησε την 2η θέση, φτάνοντας στον τελικό όπου έχασε από τον αθλητή του «Βικέλα Βεροίας» Δημοσθένη Ταραμονλή. Επίσης ο αθλητής του Ομίλου Αντισφαίρισης Αριδαίας Συνιόλας Γεώργιος κατέλαβε την τρίτη θέση, όπου στους ημιτελικούς αποκλείστηκε από τον Στέργιο Τσαρκνιά.
Ακόμη η αθλήτρια του Ομίλου Αντισφαίρισης Αριδαίας Πασχαλίνα Σαπουντζή στο προπαιδικό πρωτάθλημα Κεντροδυτικής Μακεδονίας κατηγορίας κοριτσιών 10 ετών, που έγινε στα Γιαννιτσά κατέλαβε την τρίτη θέση φτάνοντας στους ημιτελικούς.